Jedeme v tom společně, aneb jedeme z Pradědu k Eiffelově věži 2.ročník

01. 03. 2017
Tohle je název akce, která nám od 1. 3. do 28. 4. bude vyplňovat každé všední dopoledne od 9:30 do 11:30. Smyslem tohoto projektu je motivovat seniory k pohybu. V našem případě jde o jízdu na motomedu a rotopedu.

Akci vymysleli v domově pro seniory ve Vrbnu pod Pradědem. Odtud se také startovalo a cílem je jak napovídá název Paříž. Trasa vede přes Olomouc, Brno, Vídeň, Linz, Regensburg, Würzburg, Frankfurt nad Mohanem, Kolin, Brusel, Luxembourg, Metz a Reims. Do této akce se zapojilo víc jak pět desítek domovů pro seniory z celé České a Slovenské republiky. Tyto mezi sebou soupeří, kdo dorazí do Paříže jako první.
Uživatelé domovů zapojených do této akce šlapou na rotopedech nebo motomedech a jejich ujeté kilometry se postupně sčítají. Abychom naše klienty podpořili, šlapeme s nimi do pedálů i my zaměstnanci. Také mezi zaměstnanci probíhá interní soutěž.
K 23. 3. máme najeto 337 km, což znamená, že jsme 39 km za Vídní.
Sponzory akce jsou Kofola, Litovel, Nadace Agrofert, Nadace Ivany Zemanové, Insportline, Hartman, Revue 50 plus.cz, Mobilní zahrádky, Innogy a Tomáš Zdechovský.
Tento projekt podporuje aktivizaci společenské vazby klientů mezi sebou a zaměstnanci, ale také mezi dalšími domovy pro seniory napříč celou republikou.

DSCN7092.jpg
DSCN7183.jpg
DSCN7189.jpg
mapa.png