Aktuality

Oslava 15. výročí otevření Domova na Mikuláškově nám.
06. 12. 2018
"Domov je tam, kde začíná příběh" ... a ten náš začal před 15-ti lety.  A co nabízí náš domov? Bezpečné místo, lidský přístup, kvalitní péči, přátelství a mnoho dalšího.
 
Celý článek
Divadelní představení na téma Staré pověsti české
29. 11. 2018

Polovina roku uběhla jako voda a opět mezi nás zavítali, jak jsme si při poslední návštěvě přislíbili, známé herecké osobnosti Eva Hrušková a Jan Přeučil se svými unikátními loutkami.

Celý článek
Koncert Chrámového sboru Zbýšov
31. 10. 2018
Úžasné, krásné nebo nádherné……tak přesně zněla hodnocení našich klientů, kteří z koncertu Chrámového sboru Zbýšov odcházeli.
 
Celý článek
Vystoupení Vladimíra Waldy Nerušila - Vzpomínky na Waldemara Matušky
24. 10. 2018
Jeden z nejpopulárnějších československých zpěváků 60. – 70. let Waldemar Matuška již není mezi námi, v jistém slova smyslu se však stal nesmrtelným díky svým písničkám, které lidé rádi poslouchají i po letech. Písně Waldemara Matušky zdomácněly i v našem domově pro seniory Mikuláškovo nám. 
 
Celý článek
Návštěva poníka Emila
10. 10. 2018

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu…………Ne všem je ale dopřáno na ten hřbet vylézt a kochat se okolním světem. To však nemohlo zabránit tomu, abychom alespoň zážitek ze setkání s koníkem dopřáli i našim klientům.

Celý článek
Vystoupení žáků ZUŠ Fr. Jílka
03. 10. 2018
Ve středu 3. října zavítali pedagogové se svými žáky ze Základní umělecké školy Františka Jílka do našeho domova. Jejich vystoupení bylo věnováno oslavám 65. výročí založení školy a také blížící se oslavě 15. let založení domova pro seniory Mikuláškovo nám.  Na škole se neučí pouze hudební obor, ale také taneční, výtvarný a literárně dramatický.
 
Celý článek
Vystoupení hudebního uskupení Javory na Mikuláškově nám.
25. 09. 2018
Stromy jsou považovány za symbol krásy. Co strom to originál.  Náš domov má ve znaku list lípy. Název stromů nese i hudební uskupení Javory.
 
Celý článek
Pietní akt u příležitosti významného výročí čs. státnosti
24. 09. 2018
Vedení domova Mikuláškovo nám.  uspořádalo pietu  u příležitosti významného  výročí české státnosti a 14. výročí vysazení památeční lipky.
Celý článek
Pásmo lidových písní v podání Divadla 2-15
19. 09. 2018
Divadlo 2-15 k nám zavítalo letos již podruhé a tentokrát s pásmem lidových písní.
 
Celý článek
Výlet do papouščí ZOO v Bošovicích
12. 09. 2018
Většina z nás má papoušky spojeny s tropy, sluníčkem, vlhkem a horkem. Zajistit takové podmínky celoročně je v našem klimatickém pásmu náročná a nákladná záležitost. Mnoho  druhů  papoušků je schopno přežívat venku a dokonce hnízdit i v našich klimatických podmínkách. A právě ty poutají největší zájem našich chovatelů. Tak proč se na takové krasavce nezajet podívat!
 
Celý článek
Opékání špekáčků s heligonkou
29. 08. 2018
Pomaličku nám končí prázdniny , letní dovolené  a pro některé toto období může být smutné, zvláště pro školáky ….
 
Celý článek
Agility v domově pro seniory Mikuláškovo nám.
22. 08. 2018
Ve středu na naši zahradu zavítala slečna Šárka Frantová se svým psem Akimem, který předvedl našim klientům agility – sport a jiné psí triky.  
 
Celý článek