Aktuality

Loučení s létem ve společnosti Zdravotních klaunů 2022
15. 09. 2022

Ani letos nemohlo v našem Domově pro seniory chybět tradiční rozloučení s létem. I přes to, že předpověď počasí nevypadala příznivě, klienty to neodradilo a rádi poseděli venku na zahradě pod altánem, kde si povídali a sledovali opékání selátka na rožni.

Celý článek
Pěvecké vystoupení dua Evy a Vaška
14. 09. 2022
Populární pěvecké duo Eva a Vašek slaví úspěchy nejenom u nás, ale také v zahraničí. Od roku 2016 působí manželé Ševčíkovi za „Velkou louží“ a daří se jim velmi dobře, přestože je konkurence veliká. Nezapomínají na svoji rodnou domovinu a rádi se vrací na krátké koncertní turné.
Celý článek
S Dudáky kolem světa
07. 09. 2022
Dne 7.9.2022 nás navštívili Dudáci Tryhuci z Babic nad Svitavou. Seznámili naše klienty nejen s různými druhy dud, ale také s historií a tradicemi s nimi spojenými.
Celý článek
Duo Ruggieri
29. 08. 2022
V pátek 29. července 2022 k nám opět po roce zavítal manželský pár Duo Ruggieri.
Celý článek
Upozornění pro návštěníky domova
26. 07. 2022
Upozornění pro návštěvy a rodinné příslušníky
 
Pokud pociťujete jakékoli příznaky nachlazení nebo respiračního onemocnění (kašel, rýma, bolest v krku, teplota, bolest v kloubech a svalech…) nebo jste byli v kontaktu s Covid pozitivní osobou, odložte návštěvu na dobu po úplném uzdravení.
 
Při návštěvě doporučujeme použít respirátor a provádět důslednou dezinfekci rukou.
 
Děkujeme Vám za ohleduplnost ke svým blízkým i personálu domova.

                                                 
Celý článek
Promítání s Lindou - o běžeckém závodě v Kapském Městě a o městě samotném
20. 07. 2022

Ve středu 20. července 2022 k nám zavítala Linda Beniačová, která se s klienty zná především díky práci na oddělení fyzioterapie v našem Domově. V tento den ji však většina klientů poznala z trochu jiné stránky jejího života.

Celý článek
Prestižní ocenění v celorepublikové soutěži "Šikovné ruce našich seniorů" v Lysé n. Labem
17. 06. 2022
Slavnostní XXII. ročník celorepublikové soutěže Šikovné ruce našich seniorů – pro radost a potěšení, proběhl na výstavišti v Lysé n. Labem společně s výstavami Růžová zahrada a Lázeňský veletrh ve dnech 16. 6. – 19.6. 2022. Celá tato akce se konala pod patronací Středočeského kraje, kterého se zúčastnila delegace významných politických představitelů tohoto kraje.
Celý článek
Agility, ukázky výcviku záchranářských a canisterapeutických psů
14. 06. 2022
Pes je nejvěrnější přítel člověka. Psi otevřeně vyjadřují své pocity a emoce. Psy vzrušuje práce a dobrodružství.  Odpustí Vám úplně všechno a poskytnou Vám bezpodmínečnou lásku.
Celý článek
Návštěva z Lamacentra Hády
30. 05. 2022
Jak lépe začít nový pracovní týden než netradiční návštěvou. A přesně taková návštěva k nám do Domova zavítala v pondělí dopoledne. Dvě krásné lamy Alpaky Orion a Max k nám přijely i se svými chovateli z Lamacentra Hády.
Celý článek
Vystoupení Divadla bez pravidel
26. 05. 2022
Ve čtvrtek 26. května 2022 do našeho Domova zavítalo Divadlo bez pravidel se svým interaktivním vystoupením s loutkami. Toto divadlo nás navštívilo již v listopadu minulého roku a pro velký úspěch jsme si jej pozvali letos znovu.
Celý článek
Recitál Sylvy Lauerové a vernisáž obrazů Ivana Havlíka
18. 05. 2022
Ve středu 18. května 2022 měli klienti našeho Domova možnost navštívit recitál spisovatelky Sylvy Lauerové a vernisáž obrazů malíře Ivana Havlíka, kteří se znají a spolupracují téměř celý život.
Celý článek
Beseda se ZOO - obnovení adopční smlouvy
12. 05. 2022
 
Jedním z dlouhodobých projektů našeho domova je spolupráce se Zologickou zahradou Brno týkající se adopce zvířátka. Předání a podepsání darovací smlouvy započalo před šestnácti lety, kdy nás navštívili zaměstnanci ZOO a papoušek Eda z rodu Ara Ararauna, kterého si klienti vybrali a adoptovali.
Celý článek