Aktuality

Hudební představení Divadla 2-15
06. 02. 2019
Hudební představení Divadla 2–15  s názvem „Pod lampou“
Divadlo 2-15 je hudebně-divadelní platforma sdružující mladé literáty, hudební skladatele a interprety Janáčkovy akademie múzických umění.
 
Celý článek
Srdcovky Zdeňka Junáka na Mikuláškově nám.
23. 01. 2019
Haló, haló, písničky od srdce, Zdeněk Junák, dobrý večer“ …. Takto ho mohou slyšet posluchači  Českého rozhlasu 2 Praha. Na rozhlasové stanici Český rozhlas Brno moderuje pořad pod názvem Randez-vous s Junákem.  V české televizi účinkoval v mnoha titulech, nejznámější jsou v současné době   Četnické humoresky, ale především je známý z hudební a činoherní scény Městského divadla Brno.
 
Celý článek
Silvestrovská veselice
27. 12. 2018
V letošním rušném roce nebyla o oslavy a zábavu nouze, přesto jsme uspořádali ještě jednu závěrečnou a to silvestrovskou.  Silvestrovská veselice se neobejde bez společného setkání plného radosti, veselí a zpěvu.
 
Celý článek
Vystoupení dudáků s vánoční tematikou
20. 12. 2018

Začni Kubo na ty dudy, dujdaj, dujdaj, dujdajdá…. se zpívá v jedné z nejzpívanějších českých vánočních koled. Dudy patří k prastarým nástrojům a neodmyslitelně se pojí s vánočními svátky.

Celý článek
Vánoční jarmark v domově pro seniory Mikuláškovo nám.
13. 12. 2018
Až se zima zeptá, co jsme dělali po celý rok, odpoví ti tvořivější z našich klientů – nezaháleli jsme.
Celý článek
Oslava 15. výročí otevření Domova na Mikuláškově nám.
06. 12. 2018
"Domov je tam, kde začíná příběh" ... a ten náš začal před 15-ti lety.  A co nabízí náš domov? Bezpečné místo, lidský přístup, kvalitní péči, přátelství a mnoho dalšího.
 
Celý článek
Divadelní představení na téma Staré pověsti české
29. 11. 2018

Polovina roku uběhla jako voda a opět mezi nás zavítali, jak jsme si při poslední návštěvě přislíbili, známé herecké osobnosti Eva Hrušková a Jan Přeučil se svými unikátními loutkami.

Celý článek
Koncert Chrámového sboru Zbýšov
31. 10. 2018
Úžasné, krásné nebo nádherné……tak přesně zněla hodnocení našich klientů, kteří z koncertu Chrámového sboru Zbýšov odcházeli.
 
Celý článek
Vystoupení Vladimíra Waldy Nerušila - Vzpomínky na Waldemara Matušky
24. 10. 2018
Jeden z nejpopulárnějších československých zpěváků 60. – 70. let Waldemar Matuška již není mezi námi, v jistém slova smyslu se však stal nesmrtelným díky svým písničkám, které lidé rádi poslouchají i po letech. Písně Waldemara Matušky zdomácněly i v našem domově pro seniory Mikuláškovo nám. 
 
Celý článek
Návštěva poníka Emila
10. 10. 2018

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu…………Ne všem je ale dopřáno na ten hřbet vylézt a kochat se okolním světem. To však nemohlo zabránit tomu, abychom alespoň zážitek ze setkání s koníkem dopřáli i našim klientům.

Celý článek
Vystoupení žáků ZUŠ Fr. Jílka
03. 10. 2018
Ve středu 3. října zavítali pedagogové se svými žáky ze Základní umělecké školy Františka Jílka do našeho domova. Jejich vystoupení bylo věnováno oslavám 65. výročí založení školy a také blížící se oslavě 15. let založení domova pro seniory Mikuláškovo nám.  Na škole se neučí pouze hudební obor, ale také taneční, výtvarný a literárně dramatický.
 
Celý článek
Vystoupení hudebního uskupení Javory na Mikuláškově nám.
25. 09. 2018
Stromy jsou považovány za symbol krásy. Co strom to originál.  Náš domov má ve znaku list lípy. Název stromů nese i hudební uskupení Javory.
 
Celý článek