Aktuality

Beseda o naslouchadlech
06. 11. 2017

Beseda o naslouchadlech na téma „Slyšte chytře“

Celý článek
Přednáška o prevenci kriminality pro seniory
01. 11. 2017

Tuto středu 1. listopadu jsme se setkali ve společenské místnosti našeho domova, tentokrát ne za účelem zábavy ale vzdělání. Navštívila nás Mgr. Jitka Vítková ze společnosti Presafe, aby nás proškolila v oblasti prevence kriminality pro seniory.

Celý článek
Karel Gott revival Morava
25. 10. 2017
Ve středu 25. 10 2017 se stal Radek Verne a Josef Bouda alias Karel Gott revival Morava součástí dopoledního programu našeho domova.  
 
Celý článek
S dudáky kolem světa
18. 10. 2017
Ve středu 18. října se uskutečnila akce pod názvem „S dudáky kolem světa“.
Celý článek
Návštěva z MŠ Kosmonautů
12. 10. 2017
Setkání dvou generací  odlišných a přesto si tolik blízkých
 
Celý článek
Den otevřených dveří
04. 10. 2017
Dne 4.10. 2017,  se naše zařízení připojilo k celorepublikové akci pořádané Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR, tzv. Týden sociálních služeb. Jednalo se již o devátý ročník otevřených dveří našeho domova.  Akce byla pořádána nejen pro zájemce o naše služby, ale nahlédnout do našich prostor mohli i ostatní. U mnoha z nich, dle jejich vlastních slov, přetrvává názor, že se zde „bydlí v pokojích po dvaceti“. Měli jsme tak jedinečnou možnost ukázat jim pravý opak. Odchodem do domova pro seniory dle našeho názoru život seniorů nekončí. Mnohdy právě naopak. Kromě spousty kulturních akcí a návštěv známých osobností, u nás probíhají skupinové i individuální ergoterapie, canisterapie, keramická dílna, rehabilitace, mše a mnoho dalších akcí, které pravidelně vkládáme na naše webové stránky. Návštěvníci tak kromě zasvěcených informací, které předávala vedoucí sociálního úseku měli možnost nahlédnout na dvoulůžkový i jednolůžkový pokoj, do rehabilitace, tělocvičny a s doprovodem prošli celý domov včetně zahrady. Návštěvníci se ptali, na vše co je zajímá a v mnoha případech opouštěli náš domov s představou, jak aktivní může být život v domově pro seniory.
Celý článek
Odpoledne s cimbálovou muzikou Fujarka
02. 10. 2017

Lidové písničky mají tu moc vracet nás do dětství, do rodné vesničky, do míst, kde jsme prožili krásné chvíle, …

Celý článek
Koncerty bez předplatného - dopolední matiné ZUŠ Fr. Jílka
27. 09. 2017

Se začátkem nového školního roku začal další, již devátý ročník „Koncertů bez předplatného“ v podání žáků ZUŠ Fr. Jílka.

Celý článek
Pietní akt – Lipka
25. 09. 2017

U příležitosti 13. výročí vysazení památeční lipky a výročí české státnosti se v našem domově již tradičně uskutečnila vzpomínková slavnost – Pietní akt. Touto akcí si připomínáme a vzpomínáme na naše klienty, spolubydlící a přátele, kteří nás v minulém roce navždy opustili.

Celý článek
Beseda s Evou Hruškovou a Janem Přeučilem
20. 09. 2017

Každý si jistě vzpomene na pohádku Popelka z roku 1969 a na Evu Hruškovou, která hrála Popelku. A rovněž nezapomenutelný je i hlas skvělého dabéra a herce Jana Přeučila a obě tyto osobnosti zavítaly do našeho domova.

Celý článek
Výlet parníkem po Brněnské přehradě
19. 09. 2017

Úterý s datem 19.září 2017 se neslo v duchu výletování. Čekala nás parníková jízda po Brněnské přehradě.

Celý článek