Aktuality

"Koncert bez předplatného"
23. 05. 2018

Středeční dopoledne v našem domově patřilo opět vážné hudbě.

Celý článek
Věstonický pětiboj
17. 05. 2018

Po roce jsme se znovu sešli v DpS na Věstonické ul. v Brně, kde se konal 4. ročník této soutěže.

Celý článek
Oslava Dne matek
16. 05. 2018
Den matek je  den,  kdy vzdáváme  poctu všem matkám, maminkám, mamičkám….. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě . Tento svátek  v ČR připadá na druhou květnovou neděli a slaví se od roku 1923.
Celý článek
Beseda o Aloe-vera
09. 05. 2018
Lékař léčí a příroda uzdravuje. Již naše pra pra pra  babičky dobře věděly, že příroda skýtá spoustu bylinek, které jsou našemu zdraví a tělu prospěšné  a na to bychom neměli zapomínat.
 
Celý článek
Jedeme v tom společně aneb po vlastech československých 3
30. 04. 2018

Prvního března jsme zahájili spolu s ostatními šedesáti domovy po České a Slovenské republice tento cyklo závod. Po dobu dvou měsíců se dvanáct klientů, z toho 11 žen a 1 muž, z našeho domova snažilo ujet virtuální plánovanou trasu.

Celý článek
Sluníčka pro radost
26. 04. 2018
Ve čtvrtek 26. dubna nás opět navštívily zástupkyně Fakultní nemocnice Brno - Bohunice.
Celý článek
Divadelní představení Evy Hruškové a Jana Přeučila – Staré pověsti české
25. 04. 2018
K oblíbeným   knihám z raného dětství a dospělosti nepochybně patří pohádky a pověsti z různých koutů vlasti.  Mezi nejzajímavější české lidové pověsti, které se po generace tradovaly a posléze byly zapsány do knih, patří Staré pověsti české. Ty nejkrásnější byly zfilmovány nebo jsou hrány „na prknech, co znamenají svět“.
Celý článek
Koncert klasické hudby
18. 04. 2018
Tentokrát do našeho domova  zavítaly s koncertem klasické hudby o několik let starší dívky , než jsou naši  stálí žáci ZUŠ Fr. Jílka. Studentky Vysoké školy múzických umění v Bratislavě připravily pestrý program pro naše klienty.
 
Celý článek
Literárně-hudební pořad „Všechny barvy lásky“
12. 04. 2018
Dnes v našem domově rozhodně nebyla nuda. Většina z nás si umí představit, jak to asi bude vypadat, když se sejdou spolužačky z brněnské konzervatoře, bývalé kolegyně z někdejšího Satirického divadla Večerní Brno a především dlouholeté přítelkyně. 
 
Celý článek
Návštěva z MŠ Kosmonautů
11. 04. 2018
Středeční dopoledne se neslo v duchu tvořivé dílny. Naši senioři a děti z MŠ Kosmonautů  si společně u stolů  vyzkoušeli trénink jemné motoriky. Po rozcvičení následovalo hraní společenských her a na závěr jsme si všichni zazpívali písničky.   

 
Celý článek
Velikonoční jarmark
27. 03. 2018
Co všechno se skrývá pod pojmem Velikonoce? Známe je jako křesťanskou oslavu, která se nenápadně prolíná s velmi silně zakořeněnými pohanskými zvyky, oslavujícími znovuprobuzení přírody k životu po dlouhé zimě. V době velikonočních svátků se koná celá řada akcí, ke kterým patří  i oblíbené velikonoční trhy.
 
Celý článek